Web Tasarım Firmaları

Web Tasarım Firmaları
by

A’DAN Z’YE WEB TASARIM HİZMETİ

Bir internet sitesinin eksiksiz ve kusursuz şekilde olması için nasıl bir yol izlenmeli bu yazımızda onu inceleyerek siteniz için neler yapabileceğiniz konusunda fikir sahibi olmanızı sağlayacağız.

Kurumsallığı Simgeleyen Ana Site

Firmanızın kurumsallığını simgeleyen bir site aslında sizin ana siteniz olarak kabul görülmelidir. İçerik kısmında yalın, tarafsız ve 3.tekil şahıs kullanılan bir anlatım yapılmalıdır.

Kurumsal ana siteniz içerisinde bulunması gereken sayfalar Hakkımızda/Galeri/Ürün ve Hizmetleriniz/İletişim ve Blog bölümlerinin olması yeterlidir. Blog kısmını farklı bir siteniz olarak düşünebilirsiniz. Zira blog alanı günlük olarak güncellenerek ziyaretçilere faydalı bilgiler verebileceğiniz bir yayın aracınız olacaktır.

Ürün ve Hizmetlerin Online Satışı

Ana siteniz üzerinde ürün ve hizmetlerinizi pazarlamanız ana siteye pek uygun olmadığı için satış ve pazarlama için özel bir sanal mağaza açarak tüm ürünlerinizi sergileyebilirsiniz. Sanal mağazalar üzerinde sadece satış odaklı ürünler ve içerikler kullanılmalıdır.

Mobil Tasarım İle Her Cihazdan Ulaşılabilirlik

Ülkemizde özellikle seyahat halinde mobil cihaz ile internet kullanımı oldukça yaygın. Bazı zamanlarda insanlar mobil cihazlar üzerinden site ile etkileşime girerek ihtiyaçlarını dahi karşılıyorlar. Bu durumu sizde kendinize avantaja çevirmek istiyorsanız

Sorunsuz Yazılım Altyapısı

Siteniz üzerinden çalışmayan her bir fonksiyon ziyaretçi açısından eksi puan almanıza neden olur. Bu nedenle sitenizi ziyaretçi gözü ile gezerek zaman zaman tüm kontrollerinin yapılması sağlık durumunu güçlü kılar.

Özgün Tasarımlar

Sitenizi anlatan görseller ile tasarımların oluşturulması sizi diğer sitelerden görsel açıdan oldukça farklı kılacaktır. Sitenize verdiğiniz önem ve emek aynı zamanda markanıza verdiğiniz önemi de simgeler niteliktedir.

Optimizasyon Süreci

Hiçbir internet sitesi ilk açıldığı anda herhangi bir reklam çalışması yapılmadığı takdirde yüksek sayıda ziyaretçiye ev sahipliği yapamamaktadır. Sitenin öncelikle içerik zenginliği, yayın hayatı, bulunabilirlik derecesi arttıkça site içerisine giren ziyaretçi sayısı da artmaktadır.

Yeni bir internet sitesinin bulunabilirliğini arttırmak, günlük ziyaretçiler kazandırmak için anahtar kelimeler üzerinde otoritesini sağlamak ve içerik açısından zenginleştirmek gerekmektedir.

Kendi Rakiplerinizi Yaratmalısınız

Son internet ve arama motoru trendlerinde görülen bir diğer önemli faktör ise kendi rakiplerinizi yaratarak sektörünüzde alternatif olabilecek internet sitelerinin kurulmasıdır.

Web Tasarım Firmaları Tarafından A’dan Z’ye Bir Projenin Aşamaları;
– Site için gereken tüm istek ve taleplerin dokümantasyon şeklinde hazırlanması
– Alan adının (domain) belirlenmesi
– Alan adının sunucuya yönlendirerek ns ayarlarının yapılması
– Hosting (Yer Sağlayıcı Alanı) açılması ve sitenin yapım aşamasına hazırlanması
– Web tasarımı hazırlanarak sitenin tasarımının çıkarılması
– Tasarımın ardından sitenin yazılımının dokümantasyona uygun şekilde kodlanması
– Site içerik ve donelerinin yerleştirilmesi
– Sitenin beta olarak kullanılarak olası hataların kontrolleri ve giderilmesi
– Sitenin yayına alınarak yayın hayatına başlanması
– Sitenin arama motorları tarafındaki optimizasyonunun sağlanması
– Rakip siteler oluşturularak geliştirilmesi

Web Tasarım Yaptırmak İstiyorsanız Sormanız Gereken 10 Soru

– Hazır alt yapımı kullanıyorsunuz yoksa siteye özel mi oluşturuyorsunuz?

Hazır alt yapılar düşük maliyetlere sahip olduğundan dolayı ekonomik bir site işinizi görecekse hazır alt yapıları tercih edebilirsiniz. Derseniz ki benim sitemin hem yazılım hem de tasarım kısmında eşi benzeri olmasın özel yazılımlar sizin için idealdir.

Hosting lokasyonu Türkiye’midir?

Sitenin yayın hayatına Türkçe içerik ile Türk internet kullanıcılarına hitap edecekse Türkiye lokasyon hosting kullanmanızı öneririz.

– Sağlayacağınız hosting özellikleri nelerdir?

Yayın hayatına yeni başlamış bir internet sitesinin 2GB’lık bir alana sahip olması ve minimum 20 GB’lık bir trafiğe (bant genişliği) sahip olması gerekmektedir.

– Hosting Windows mu yoksa Linux işletim sistemimi kullanıyor?

Windows hostingler üzerinde sadece asp, asp.net gibi yazılım dilleri desteklenmektedir. Php yazılım dilini tercih edecekseniz mutlaka Linux hostingleri tercih etmelisiniz.

– Sitenin yapımından sonra teknik destek süreniz ve şartlarınız nelerdir?

Teknik destek alanında ideal olan özellikler sitenin ana işleyen sistemi üzerindeki bugların (hatalar) ücretsiz olarak giderilmesi gerekmektedir. Web tasarım firmaları içerik ekleme, yeni istenen bir özellik veya geliştirme işlemleri için ek ücret talep etmektedir.

– Site hangi yazılım dili ile hazırlanacak? (Php, Asp, Asp.net, Html)

Günümüzde en sağlıklı yazılım dili olarak php ile karşılaşmaktayız. Diğer yazılım dillerine göre daha stabil, güvenli, sürekli geliştirilen ve sistemsel çalıştığı için bu yazılım dilini tercih edebilirsiniz.

– Ne kadar sürede bir periyodik olarak yedek almaktasınız?

İdeal şartlarda hosting firmaları günlük/haftalık ve aylık olmak üzere tüm sitelerin yedeklerini 3 farklı periyotta almaktadır.

– Link yapılarınız arama motorları ile uyumlu mu?

Sitenin link yapılarının karışık düzende olması yerine aşağıdaki örnekteki gibi arama motorları ile uyumlu olması gerekmektedir.

orneksite.com/site-icerigi

– Yıllık ödenmesi gereken hosting ve domain maliyeti nedir?

Bu maliyet web tasarım firmasına göre değişkenlik gösterse de tutarı belirleyen faktörler domain uzantısına ve hosting özelliklerine göre değişmektedir.

– Toplamda verilen fiyat tam olarak neleri kapsıyor? Ek ücret talep edeceğiniz unsurlar nelerdir?

Toplamda verilen fiyat anahtar teslim fiyatıdır. İçeriklerin web tasarım firması tarafından eklenmesi veya site içerisinde geliştirme talepleriniz olduğunda ekstra fiyatlar çıkabilmektedir.

0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes
Share

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir