İstanbul Seo | Web Tasarım | Sosyal Medya

istanbul seo
by

KALABALIKTAN SIYRILIN

İstanbul ülkemizin en kalabalık nüfusuna sahip olan ilidir. Bir mega kent olan İstanbul sahip olduğu nüfus sayesinde sayısız iş alanına sahiptir. Ülke ekonomisine kalem olarak girilen her iş alanının en az bir örneğini İstanbul’da görmek mümkündür. İstanbul başta sanayi alanında oldukça büyük bir ekonomiye sahiptir. Bunu takip eden alanlarsa boğazlardan elde edilen gelir, liman ekonomisi ve hizmet sektörü gelmektedir.

İstanbul’un sahip olduğu nüfus İstanbul dâhilinde iş yapan firmalar için hem artı hem de eksi bir değer oluşturmaktadır. Nüfusun fazla olması dolayısıyla birçok yeni iş alanı oluşmakta ve yeni girişimlerin birçoğu bu şehirden çıkmaktadır. Ancak yine nüfusun fazla olması dolayısıyla aynı işi yapan şirket sayısı her an artmakta ve bu şirketlerin piyasaya tutunmalarıyla kendilerini tanıtmaları zorlaşmaktadır. Bu durum İstanbul’daki her şirket için böyle değildir. İstanbul SEO kullanımının yaygın olduğu bir şehirdir; dolayısıyla SEO kullanan şirketler kendilerini tanıtamama veya piyasaya tutunamama gibi durumlar ile karşılaşmamaktadır. İnternet kullanımın artması ile tüketim alanının ne olduğundan bağımsız olarak her tüketici ilk araştırmasını internet üzerinden yapmaktadır; bu da şirketlerin internet âleminde var olmasını zorunlu kılmaktadır. SEO sistemi de tam bunun için vardır ve tüketicilerin internet üzerinden yaptıkları aramalarda firmaları üst sıraya taşımaya yaramaktadır.

Ancak her firmadan onlarca olduğu İstanbul’da SEO firmalarından da onlarca vardır; bu yüzden SEO kullanacak olan şirketlerin özellikle ofisi olan firmaları tercih etmeleri ve sözleşme konusunda dikkatli olmaları gerekmektedir. İstanbul Adwords kullanımının da yaygın olduğu bir şehirdir; adwords sistemi de SEO sistemi ile aynı mantığı taşımaktadır ve amacı aynıdır. İstanbul gibi bir şehirde kalabalıktan sıyrılmak istiyorsanız bu uygulamaları mutlaka kullanmanız gerekmektedir.

Resim Kaynak: https://pixabay.com

Bir önceki yazımız olan Mersin SEO | Web Tasarım | Adwords başlıklı makalemizde mersin adwords, mersin seo ve mersin web tasarım hakkında bilgiler verilmektedir.

3.00 avg. rating (69% score) - 2 votes
Share

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir